Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Düzenleme vadiında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kesimünde marka kasılmau, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk defa önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar terbiye kesimünde karı olarak birşu denli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En eke ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası canlı çhileışmalar yürüten KALKO, birşu denli futbol, basket çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların semtı aralık Türkiye’nin en eke özel okul ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, terbiye vadiında yaptığı sükselı duhulimlerden dolayı birşu denli toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında terbiye vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl birşu denli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir