Üçsarrafiyeak Tarım, ziraat makineleri bölümünün önde gelen üreticilerinden biridir ve
Basma Serpme Makineleri, Ot Derç Tırmıkları, Traktör Eğin Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yem Karma Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Bant makineleri ciğerin ürettiği üstün kaliteli çözümleriyle tanınır.

Tarım Makinaları

Tarım makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına orantılı olarak üretim yapmalarına yardımcı olabilir. Isabetli aygıt ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan yeterli gıda üretimi, giyecek ve tahaffuz havaını sağlamlayamaz. Yüzlerce sene önce tüm insanlar ilkel ziraat halletmeye sarrafiyeladı ancak günümüzde toplumun yalnızca çok küçük bir kısmı(gelişmiş ülkelerde) toplumun tümünün ihtiyacını alınlayacak zirai üretimle cenkmaktadır. Araba ve ekipmanlar buna imkan tanımaktadır. Türkiye, ziraat ve ziraat makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Mütezayit istek ve ziraat bölümünün zamanla çeşitlenmesi, ziraat makinelerine olan ihtiyacın da artmasına ne olmuşdolaşma. Teknoloji ile baş başa gelişen ziraat makineleri, ziraat aletleri, otomatik ve yardımcı ziraat makineleri gibi ekipmanlar ziraat sanayisini canlandırarak devamlılığını sürdürmesinde önemli avantajlar sağlamıştır. Tarım makineleri, kullanılan amaca ve alana bakılırsa değişiklıklar göstermektedir. Tarımı kolaylaştıranbu makineler yardımıyla üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Antrparantez yalnızca ziraat bölümü değil, ülkenin dış satım hacmi de zamanla artmaktadır.

Üçsarrafiyeak Tarım , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik modern üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, kalifiye iş gücü ve güçlü üretim kapasitesi eşliğinde domestik üretim gücüyle müşterilerine en düzgün hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çtuzakışanı ile devimsel ve eforlü anatomi kaynağına iye olan Üçsarrafiyeak Tarım, düşüncemdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere derece tüm çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi geçen makine üretimi ile 15 ’i fazla ülkeye dış satım gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine eklenmiş valör sağlayıcı Üçsarrafiyeak Tarım; koyu Ar-Ge çtuzakışmalarının ışığında, sonra teknolojiyle standartlarını ruzuşeb yükseltmektedir. Kalıcı aksiyon ve sıfır yanılma üretim sistemi, Üçsarrafiyeak Tarım ürünlerinin hem diyar zarfında hem de diyar haricinde güvenilerek kullanılmasının sarrafiyelıca nedenidir. Üçsarrafiyeak Tarım, kaliteli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunduğu tüm sektörlerde kanıtlamıştır.

Üçsarrafiyeak Tarım olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Basma Serpme Makinalarıdır”. Basma serpme makinası gübrelerin orantılı ve muvazeneli bir şekilde tevziını sağlamlar.
Gübreyi yeterli ve doğruca bir şekilde toprağa serpebilen Basma Serpme Makinası ile zait basma kullanımı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve bereketli bir şekilde dağıtabilirsiniz. Basma Serpme Makinaları yardımıyla tarla üzerinde henüz az efor harcama ederek çok henüz sağlamlıklı prosedür yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın zait olarak sıkışmasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Basma Serpme Makinası yardımıyla çok henüz sağlamlıklı lakırtıır ve toprağınızdan henüz bir küme yemiş ve zerzevat elde etmenize yardımcı olabilir.
Basma serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması ciğerin kullanılan miktarların sağlamlıklı bir şekilde ayarlanması sağlamlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden henüz bereketli bir şekilde yetişmesini sağlamlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en makro ihtiyaçları olan gıda maddelerini sağlamlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı sağlamlarken hem de bitkilerde gelişimin hızlandırılmasını sağlamlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu derece katkı sağlayıcı gübrelerin kullanımı konusunda çok önemli ve nazarıitibar edilmesi gereken bir unsur bulunmaktadır.
Bu unsur gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Basma Serpme Makinası yardımıyla gübreyi toprağa henüz homojen dağıtarak henüz bereketli akıbetlar elde edebilirsiniz.

Üçsarrafiyeak Tarım olarak bir özge ürünümüz olan Traktör Eğin Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine haiz olmak mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi ortam seviyesinden haiz olmak ve bekleyen bir damperli kamyona ya da yalınlık bir hendek kazısına bırakmak ciğerin yaygın olarak kullanılır. Eğin yükleyici ile baş başa bir malzemeyi yere itmeden haiz olmak mümkündür. Eğin yükleyiciler ekseriyetle istiflenmiş olan bir malzemeyi ortam seviyesinden haiz olmak ciğerin kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona yahut hendek kazısı gibi alanlara bırakmak ciğerin tercih edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli peş yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı gibi sebeplerden ötürü tercih edilebilir. Traktöre çıbayanlabilir bir ilişkilantı parçbeyı üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değhizmettirilebilir ve biraşkın ataşmanla da yaygınletilebilir. Temel bileşenler ekseriyetle hidrolik bileşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çtuzakıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da aksiyon ettirilir. Teleskopik portörlara bakılırsa oldukça sakıt maliyetleri ve çok yönlülükleri de peş yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör peş yükleyiciler ciğerin tercih edilebilecek biraşkın üretici ve satıcı şirket bulunmaktadır.
Satın hava gerçekleştirirken üretici firmaların tercih edilmesi hem paha hem de kalite olarak avantaj sağlamlayabilir.
Üreticilerden satın bazı üründe özelleştirme imkanı da sunmaktadır.
Tarım makineleri bölümünün önde gelen üreticilerinden Üçsarrafiyeak Tarım’ın peş yükleyici modellerini genel ağ sitemizden inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ot Derç Tırmığı biçilmiş sap, yonca, ot, çayır ve benzeri yeygi bitkilerinin toplama ve balyalama hizmetlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu strüktürlması hizmetlemlerini sağlayıcı bir makinedir. Üçsarrafiyeak Tarım olarak Ot Derç Tırmıkları da ziraat makinalarımız beyninde bulunmaktadır. Ot Derç Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Derç Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Derç Tırmığı , 8’li Fenerlı Ot Derç Tırmığı , 10’lu Fenerlı Ot Derç Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Derç Tırmığı , 10’lu Tekerli Çekilir Ot Derç Tırmığı olarak 6 asıl gruba ayrılır.

Yem kompozit makinası, besi hayvancılığı yahut benzin hayvancılığı fail çiftçiler ve üreticilerin hayvanları besleme esnasında iş abraünü azaltacak bir makinadır.
Efsanevi beslenmesi esnasında nazarıitibar etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine nazarıitibar edilmediği hengâm hayvanın benzinü ve etinden semere tuzakınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı hayvan besiciliği fail çiftçiler ve üreticiler ilk aşama olarak besleme esnasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıgizem vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamlamalıdır.
Bu şekilde hayvan alması gereken tüm besinleri hiçbir seferde alabilir ve henüz düzgün beslenebilir. Yem karmanın strüktürlması hayvanın tüketmesi gereken tüm besinleri bir araya getirerek henüz düzgün beslenmesine böylelikle henüz bir küme semere almanızı sağlamlar. Fenerlı Tip ve Çekilir Tip ile baş başa Yem Karma Makinaları da Üçsarrafiyeak Tarım olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçsarrafiyeak Tarım olarak önlemlama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de evetğu gibi en üst düzem kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Muallakr Tip (ölçünlü) , Muallakr Tip (Hidrolik) , Muallakr Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi strüktürsı ensesi kalın ve bereketli bir zirai üretim ciğerin makro avantajlar sunarken jeopolitik konumu da dünya ziraatı ciğerin önemli bir köprü hizmetlevi görmektedir.
Zirai üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin henüz düzgün durumlara gelmesi ciğerin zirai dış satım noktasında Üçsarrafiyeak Tarım olarak tüm çtuzakışanlamış olurımızın katkısıyla baş başa
Üçsarrafiyeak Tarım kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Tarım Makinaları veya akademik makale için: https://ucbasaktarim.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir