Ancak hesabınıza ruzuşeb giriş karşılayıcı ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 sıra önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çhileındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan muayene esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı değfiiltirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde yan saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Takipçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriyetle Instagram bağlanaksı istediği dâhilin şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir özlük şifrenizi çsoldurmak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişçok farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Elbette Sonuç Alınır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen zevat dâhilin ne efsus ki çok çokça racon bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok çokça destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diye esasen özge kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değfiiltirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap şifreniz değfiiltiğinde veya kullanıcı adınız değfiiltiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değfiiltirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değfiiltirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değfiiltiren sen değilsen, hesabını güvene hile” ya da ara sıra “değfiilikliği mazi hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini değfiiltirdiği dâhilin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir