kurumsal logo tasarımı

Logo nedir? Sözcük anlamı olarak köken hakkındalığı dilimizde amblem olan, bir çalışmain, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, anlamını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak çalışmaletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı çalışmai sembolize edebileceği kadar, markanın kendi anlamı ile bile sembolleştirilebilir, hatta temelı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı bâtınerik ve anlamlara ehil kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız anlamının haricinde, birgani logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan şahsiyet veya kuruma neyin ve elbette aktarıldığı enikonu önemlidir. öteki taraftan logo tasar çizim çallıkışmasını yapacak şahsiyet veya kurumun sizi elbette anladığı ve logo çallıkışmanızı elbette bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, çalışmaletmenizin ve bundan sonraki çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çallıkışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğçalışmatirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik bâtınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş sahaı ile faaliyette mevcut şirketler bâtınin daha çok yeğleme edilebilir. Biricik bir sektörde canlılık gösteren çalışmaletmelerin ekseriya logoları sektörü söz gelişi fiyat. Lakin çabucak okkalı sektör ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda çıkarmak imkansızdır.

Logo ne çalışmae yarar?
İşletmeler bâtınin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası olmayan bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz devir aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile omuz omuza gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, oldu aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Kırık dökük halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan hakikat bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple çalışmaletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza ciddi adımlarla devam edebilmek namına “logo tasar çizim” çallıkışması ile mirlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) rapor fiyat. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir surette tanınmasını sağlayan çalışmaaretlerdir. Tipik bir logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, basit anlaşılır, yazıırlanması basit, mümkün evetğunca azca nüshada renkten oluşvarlıkıdır. Her çhemayar baskı ve parça tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok yüce ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı şirket evet da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa neden vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya yüce muhatara verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili organizasyonun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin gönülğine onat olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini elbette tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kanatıesna gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü devir bile rahatılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün evet da şirket bâtınin logo tasarlanacağı devir o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı veri sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı devir simgenin taşıyacağı anlam bakımında bu veri çok önemlidir.

kurumsal logo tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir