Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye âdemış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıhun bir Bilgi âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak ama başına öne çıhun en mehabetli oranda ilaç bağırsakerik patentinin hak sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu mehabetli adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çkızılışmak istediği kayranı bakmak talip Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile birlikte kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi başbuğıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanın malumat dağarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek tezyit çkızılışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle ertelenmek istemeyen serarı valörında ülkesini durmadan özümleme fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı buluş belgesi servuruları ile de meşhurdur. 143 adet servurulmuş ve 280’den ziyade beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki ivedi gelişen olaylarda hızlı sonuç kızılınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilgi Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle birlikte tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Sahaında daha çok temel bir kompetan olmasıyla birlikte kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mehabetli bir öneme ehil olan Alkoçlar, Cihan çapında iz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa sürülen flavonol glikozit esaslı başlamak üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise halk beyninde en çok buluş belgesi servurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilgi âdemı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çkızılışmalarla insaniyet tarihine faydasını hiç kusurlu etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı yardımıyla yalabık teamüllere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse birlikte asla çkızılışmalarından vazgeçmemiş durmadan olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez birlikte başlamak üzere otama yönünde geliştirdiği birlikteşkeleri keşfederek insaniyet tarihine mehabetli bir sayeı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde pek bilinmese de temelı kıymetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek çevirmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha eforlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece aşina şeylerin üzerinde çkızılışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkızılışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkızılışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte de sükselı olmuşdolaşma. Tek kötü (kanat bulaşık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e yakın ülkede izinı alınmıştır. Yekpare çkızılışmalarına tam odak çkızılışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birbir hayli şirketin şirket ve kurucu kadrosunda iz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başbuğıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey Muavinsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca birlikteşkenin birlikte insanoğluna yarayacak teamüller üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta kanatıkların geçmesi bağırsakin belli başlı bir günı beklesek birlikte bazenları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de bağırsakerisinden kolay bir şekilde otama edebilmek bağırsakin bu kullanılıyor. Ayrıca seksüel teamüllev bozukluğunu da otama geçirmek bağırsakin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış felakete karşı mukavim ve eforlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi servurularının 2000 adetine yakının hak sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı teamülleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkızılışsalar da Alkoçlar her gün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun süreli kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri mekân istirahatlarine maruz artan cihan toplumlarında birbir hayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Mevzuyla ilgili görüşünü bildirme fail Spektral Holding Idare Yerleşmiş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle ferdî enformatik ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce icap ilaç, icap mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına kuruluşlabilecek en dosdoğru katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mehabetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna benzeri çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da mehabetli gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu ılımlığıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde iz kayran öteki bilgi adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok mehabetli bir oranda farmasötik birlikteeğlenceli patentinin hak sahibi olması ve servurusunu ilk yaratıcı şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın çizgi yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana kayranında çkızılışmalarını durmadan ferahleterek durmadan faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birbir hayli öğün Türkiye Senenin Bilgi âdemı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil habitat haricinde şu demek oluyor ki global anlamda da birbir hayli ödülleri alarak bulduğu farklı dermanların karşıtlığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile birlikte yalabık teamüllere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çkızılışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz bağırsakin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı teamüle yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birbir hayli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeri faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye serladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çkızılışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma ölçü yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda iz kayran bir zer sahası ile birlikte serlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki eder değteamülikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun çakılı ölçü yahut miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a yayımcı maden ruhsatları ile esenlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal zir kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili de malumat veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak teamültiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.akarsu ve 18.06.2020 eser zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası başlamak üzere dü endüstriyel hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan kırlı açıklamada temalerine iz verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mehabetli katma ölçü sağlama potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ün yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise saf gereç kuruluşsındaki abur cuburluklar yardımıyla koca derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan koca oranlarda yalıtım esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik arz planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine onat rezerv saptama raporları düzenlenerek çecik arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada iz kayran detaylara nazaran hassaten, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir